Індивідуальний графік вакцинації

график вакцинации

Індивідуальний графік вакцинації потребують діти, яким з певних причин не вдалося або не можна зробити щеплення за встановленим календарем щеплень.

Ефективність вакцини визначається її здатністю захистити дітей від захворювання, проти якого і роблять дану вакцину. Доведено, що діти, яким була проведена вакцинація, в 95 випадках з 100 не захворіють, навіть якщо дитина безпосередньо мала контакт з цією інфекцією.

Фактори, які впливають на якість вакцини:

  • умови транспортування вакцини;
  • температура зберігання препарату;
  • правильність з’єднання компонентів і введення вакцини; -дотримання курсу вакцинації згідно з календарем вакцинації, затвердженого МОЗ України;
  • дотримання необхідних доз вакцини, якості препаратів;
  • стан здоров’я дитини, якій проводять вакцинацію, відсутність протипоказань.

Як працює вакцина

Існують вакцини, які дають нам довічний імунітет. Тобто після вакцинації ви вже не захворієте. Для одних вакцин достатньо однієї дози, для деяких видів вакцин — 2 щеплення. Імунітет проти дифтерії, правця або коклюшу буде захищати дитину до 10 років, після необхідно проводити повторну вакцинацію.

Календарний-план схема вакцинації дітей в Україні

Для того, щоб вакцинація була ефективною і виконувала поставлені завдання, на рівні МОЗ України розроблено календарний план-схему вакцинації. У календарі чітко розписано, скільки доз і з якою періодичністю необхідно проводити вакцинацію і ревакцинацію у дітей починаючи з народження.

Складання індивідуального графіка вакцинації у дітей

Якщо з яких-небудь причин вашій дитині не здійснено щеплення згідно графіку, не переживайте. Ви можете звернутися за допомогою до педіатра в кабінет «Дитячий лікар» за адресою м. Шостка вул. Короленка, 39. Після проведення огляду та вивчення анамнезу дитячий лікар складе індивідуальний графік вакцинації для вашої дитини. Ви можете придбати вакцини самостійно в аптеці і зробити щеплення в поліклініці або отримати необхідні препарати, і так само в поліклініці за умови їх наявності зробити щеплення.