Дитячі інфекційні хвороби

Детские инфекционные болезни

Перелік дитячих інфекційних хвороб, з якими зустрічаються наші діти, майже нескінченний. За останніми даними, велика частина відомих хвороб мають вірусне, бактеріальне або походження, яке поєднує в собі і вірусну і бактеріальну етіологію.

Вірусні інфекційні хвороби

«Класичні» дитячі інфекції — це 4 вірусні захворювання: кір, краснуха, епідемічний паротит і вітряна віспа.

Ознаки»класичних» вірусних інфекційних хвороб

  1. Всі вірусні хвороби мають ряд загальних ознак, які можна розділити на такі групи:
  2. Збудники це віруси, нестійкі в навколишньому середовищі; Джерело – тільки інфікована людина;
  3. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом;
  4. Індекс контагіозності близький до 100% (тобто ймовірність інфікування при зустрічі зі збудником наближається до 100%);
  5. Після перенесеного захворювання формується стійкий довічний імунітет;
  6. Якщо жінка перехворіла на кір, краснуху, вітряну віспу або на епідимічний паротит ДО вагітності, то новонароджений перші 3 місяці життя має захист – материнські антитіла, отримані через плаценту. І навпаки, інфікування вірусами кору, краснухи, епідемічного паротиту чи вітряної віспи ПІД ЧАС вагітності може закінчитися сумно для плода.

Дитячі інфекційні хвороби бактеріальні

Виділяють найвідоміші дві бактеріальні дитячі інфекції: дифтерія і скарлатина. Джерелом інфікування є бактерія, яка потрапляючи в організм людини призводить до захворювання тією чи іншої інфекцією.

Чому хвороби називають дитячими інфекціями?

Всі ми знаємо, що на деякі інфекційні хвороби краще перехворіти в дитячому віці. Чому так? Давно відомий той факт, що вище перераховані хвороби діти переносять легше дорослих через вікові особливості імунної системи. Тяжкість захворювання на «класичні» інфекційні захворювання у дитини зазвичай легше, ніж захворювання дорослого як за проявами симптомів під час самої хвороби, так і у відновний період, наявність ускладнень після перенесеної інфекції.

Нижче ви можете отримати більше інформації по кожній з дитячих інфекцій, перейдіть за посиланням:

    Запис на онлайн консультацію