Медогляд для школи і садка

Медосмотр для школы

Медогляд для школи

13.03.2018 р вступив в дію Наказ № 157 Міністерства охорони здоров’я України від 26.01.2018 р, яким скасовується обов’язкове надання в дитячі сади і школи обов’язкової медичної карти. Раніше цей документ вважався обов’язковим, існувала встановлена форма для даної карти: формат А4, обсяг 8 сторінок. Протягом навчання в школі карта перебувала в навчальному закладі. У зв’язку з тим, що навчальні заклади (школи, дитячі садки) не мають законних прав на зберігання таких медичних даних, були прийняті зміни, описані в наказі МОЗ України. Згідно з цим наказом з 13.03.2018 р, з батьків або законних представників дитини в школах і садках не можуть вимагати надати медичну карту вашої дитини. За новими правилами діти проходять виключно звичайний огляд педіатра або сімейного лікаря. За результатами огляду дитячий лікар видає звичайну стандартну довідку про стан здоров’я вашої дитини.

Нові правила в отриманні медичної довідки для школи і садка

Перед надходженням дитини в дитячий садок або школу проходити медогляд все одно доведеться, але це буде вже не божевільна метушня по десяткам кабінетів профільних лікарів і черг. За новими правилами медичний огляд ви проходите в обов’язковому порядку тільки у сімейного лікаря або вашого педіатра, з яким підписано декларацію. Огляд у інших лікарів дитина буде проходити тільки якщо ваш педіатр вважатиме, що в цьому є реальна необхідність. А якщо ваш малюк здоровий, і у дитячого лікаря немає питань для уточнення діагнозу, ви обійдетеся одним відвідуванням і оглядом.
Стала зовсім не обов’язковою форма 026 / о для вступу в дитячий сад або школу. Це означає, що тепер немає необхідності проходити огляд всіх вузьких фахівців, достатньо однієї довідки від педіатра.

Перед вступом до школи дитина має пройти профілактичний огляд педіатра та фацівців (дитячий хірург,ортопед-травматолог,стоматолог,офтальмолог та інші за показами)згідно Наказу МОЗ №683 від 16.08.10.
Щорічний медичний огляд згідно чинного законодавства, дитина проходить раз на рік в термін: за місяць до дня народження та протягом місяця після. Це дозволить батькам планувати та проходити медичний огляд максимально зручно. Яких фацівців відвідати, вирішує лікар, з яким заключена декларація, керуючись Наказом МОЗ №683 від 16.08.10р.

Діти у 7, 8, 9, 10, 12 та 13 років раз на рік відвідують педіатра (або сімейного лікаря), інших фацівців за показами.
Так, в 11 років обовязкова консультація дитячого хірурга, ортопеда-травматолога, стоматолога, офтальмолога та інших спеціалістів за потребою.

Для підлітків 14 та 15 років потрібна флюорографія та огляд стоматолога, дитячого хірурга та ендокринолога обовязково;(психолога та гінеколога підліткового віку за показами).

У 16 та17 років окрім педіатра чи сімейного лікаря потрібен огляд стоматолога та флюорографія.

Профілактичний огляд перед школою і дитячим садом

Після звичайного огляду дитячий лікар або сімейний лікар може призначити додатковий огляд у вузько фахівців (ЛОР, хірург, окуліст, алерголог, ендокринолог, невропатолог та ін.). Якщо в цьому буде необхідність для вашої дитини. Наприклад, дитину з порушеннями обміну речовин або схильністю до алергічних реакцій, повинен подивитися лікар-алерголог, щоб він рекомендував, які особливості в харчуванні або навколишньому середовищу необхідні для зниження або зведення до мінімуму таких проявів.

Вакцинальна карта для школи і дитячого садка

Вакцинальна карта як і раніше залишається обов’язковим документом для дитячих навчальних закладів. Карту профілактичних щеплень ви берете у вашого лікаря педіатра, так як саме він вирішує питання з графіком вакцинації і плановими щепленнями, встановлює індивідуальний графік вакцинації і може дати висновок, якщо у вас є протипоказання. Таким чином в дитячий садок і школу батьки повинні надати медичну довідку про щеплення (вакцинацію) та довідку педіатра або сімейного лікаря.

Медична довідка в школу для дітей, у яких є яке-небудь захворювання

Для дітей, які страждають якимись захворюваннями, існує встановлені правила, де батько або законний представник, має право не вказувати в довідці назву захворювання, але в свою чергу педіатр або сімейний лікар описує рекомендації та застереження, що стосуються даного захворювання і обмеження фізичних навантажень, режиму харчування та інше. Тобто медсестра в школі чи дитячому садку, отримавши таку довідку про стан здоров’я дитини, знає про медичні рекомендації для конкретної дитини без вказівки і розголошення точного діагнозу.