Кандидоз (молочниця) у дітей

Кандидоз у дітей— грибкова інфекція, частіше ви чуєте назву цієї інфекції в побуті як молочниця. Останнім часом відзначається збільшення захворюваності на кандидоз (молочницю) серед дітей. Незважаючи на різноманітність грибкових інфекцій, найчастіше збудник кандидозів у дітей — гриби роду Candida. Уражається шкіра, слизова оболонка ротової порожнини і шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи.
Батькам треба пам’ятати, що грибкові мікроорганізми є умовно-патогенними, тобто присутні в житті наших дітей завжди і лише за певних умов, порушення балансу мікрофлори, викликають захворювання. Шкіра новонароджених малюків колонізується різними мікрорганізми перші кілька тижнів. Формуються мікробіоми, склад яких змінюється під дією оточуючих факторів (у тому числі застосування антибіотиків у дітей).

Чому виникає кандидоз (молочниця) у малюків першого року життя?

  1. Нераціональний гігієнічний режим: шкіра малюка дуже ніжна, вимагає м’якої, чистої, натуральної (бавовняної) одягу та її зміни кілька разів на день. Щоденне купання в теплій воді дозволяє ефективно шкіру очищати і зволожувати. При недотриманні цих простих дій порушується формування здорового мікробіома на шкірі малюка.
  2. Перегрівання дитини веде до посилення потовиділення і мацерації шкіри в місцях природних складок.
    Тобто, одягати дітей треба так, щоб дитина не мерзла, але і не пітніла, щоб не перегрівалася.

Крім того, у всіх дітей, незалежно від віку, при порушенні обміну речовин (цукровий діабет), захворюваннях крові і будь-яких онкологічних процесах, імунодефіцитних станах, частому і тривалому застосуванні гормональних або антибактеріальних ліків створюються передумови для активного зростання грибкових мікроорганізмів.
Чим старша дитина і більш зріла імунна система, тим менше ризик кандидозу.

Як проявляється кандидоз, ознаки?

Виділяють місцевий кандидоз:

  • молочниця ротоглотки — білі сирні нальоти в роті;
  • кандидозний стоматит — почервоніння, набряк і болючість слизової оболонки
  • ротової порожнини з білими нальотами або без них;
  • слизової зовнішніх статевих органів, що супроводжується свербінням.
  • кандидоз нігтів.

При імунодефіцитах, онкологічних процесах, цукровому діабеті кандидоз може бути системним: з поразкою дихальних шляхів, серцево-судинної системи, суглобів і навіть з розвитком менінгіту (запалення мозкових оболонок).
Діагностика поверхневого кандидозу, як правило, не представляє складності для лікаря.

Чим лікувати кандидоз (молочницю) у дітей?

На сучасному фармацевтичному ринку великий вибір протигрибкових засобів для місцевого і системного застосування. Залежно від віку, основного діагнозу, проявів кандидозу, лікар призначає лікування.

Консультація дитячого лікаря, приватного педіатра в м. Шостка

Якщо ви помітили у вашого малюка ознаки кандидозу (молочниці), вам потрібен огляд та консультація педіатра з призначення лікування. Вчасно поставлений діагноз може значно прискорити одужання і не допустити ускладнення інфекції. У кабінеті «Дитячий лікар» за адресою м. Шостка вул. Короленка, 39 я приймаю пацієнтів за попереднім записом за телефоном 0668919594

Будьте здорові!