Пелюшковий дерматит у дітей

Пелюшковий дерматит у дітей — тема, що турбує батьків по всьому світу. Існує багато інформації в інтернеті та в друкованих виданнях стосовно допомоги дитині при пелюшковому дерматиті, причинах виникнення пелюшкового дерматиту у малюків та ін. Для деяких батьків саме велика кількість доступних матеріалів не дозволяє зорієнтуватися та засвоїти основне. Спробуємо зробити це разом.

Що таке пелюшковий дерматит?

Це один з найпоширеніших різновидів висипу у малечі. Ніжна дитяча шкіра схильна до запалення через тертя, агресивну дію сечі та калу.

Ознаки пелюшкового дерматиту

Проявляється пелюшковий дерматит у дітей подразненням, почервонінням в містах контакту з підгузком, дуже часто приєднуються грибкова та бактеріальна флора.
Це призводить до загального занепокоєння дитини, викликає плач, порушується сон. Все це значно ускладнює життя дитині та всім оточуючим.

Що провокує появу пелюшкового дерматиту, причини висипу?

  1. порушення гігієни: несвоєчасна заміна підгузків призводить до тривалого контакту з каловими масамималий розмір підгузка, недостатня абсорбуюча здатність внутрішнього шару
  2. часте використання вологих серветок замість підмивання
  3. схильність до алергічних реакцій.

Що робити, якщо у дитини з’явився пелюшковий дерматит?

Забезпечити виконання правил ABCDE:

  • A — від англ. Air = »повітря»: збільшити час перебування малюка без підгузка, так звані повітряні ванни так часто, як на це є можливість;
  • В — від англ. «barrier» = бар’єр: застосування спеціальних засобів по догляду за шкірою немовляти;
  • С — від англ. «cleansing» = очищення: підмивання під проточною водою, без вологих серветок, обов’язково після кожного акту дефекації;
  • D – від англ. «diapers» = підгузок: бажано використовувати підгузки з якісним внутрішнім шаром, що добре поглинає сечу та залишається відносно сухим. Одягати підгузки лише на чисту, суху шкіру.
  • Е — від англ.. «education» = навчання: всі, хто доглядає за дитиною мають знати та дотримуватися правил ABCDE.

Батьки мають пам’ятати, що використання присипок ванни з відварами деяких трав та іншими добавками (окрім спеціальних засобів для купання малюків) можуть погіршити прояви пелюшкового дерматиту.

Приєднання до пелюшкового дерматиту бактерій та грибку

На жаль, дуже часто до проявів пелюшкового дерматиту приєднується грибкова або бактеріальна флора,що погіршує перебіг висипу.
Тому подолати (вилікувати) пелюшковий дерматит самостійно батьки не завжди можуть, в такому випадку потрібна консультація дитячого лікаря.
Малеча дуже вразлива та залежна від правильних дій дорослих. Не займайтеся самолікуванням.

Консультація педіатра щодо лікування пелюшкового дерматиту у малюка, Шостка, Україна

Якщо у вашої дитини з’явилися на шкірі прояви пелюшкового дерматиту, ви можете записатися на огляд з призначенням лікування до дитячого лікаря педіатра.
Прийом ведеться в кабінеті «Дитячий лікар» м. Шостка, вул. Короленка, 39 за попереднім записом по телефону, вказаному на сайті.

Також ви можете записатися на online консультацію з дитячим лікарем. Консультація відбувається за домовленістю в мессенджерах або по скайпу.

Будьте здорові!