Профілактика гострих респіраторних вірусних інфекцій і грипу у дітей

Профілактика гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) і грипу у дітей, починаючи з народження — важливе питання для всіх батьків. Відомі кілька видів профілактики гострих респіраторних хвороб як у дітей, так і у дорослих: експозиційна, диспозиційна і специфічна.

Експозиційна профілактика ГРВІ

Експозиційна профілактика — це з одного боку простий спосіб, але практично нездійсненний в нашому житті, бо полягає у виключенні контакту з джерелом інфекції.
Діти відвідують садки і школи, ходять на гуртки і секції — такий вид профілактики захворювань неможливий.
На жаль,у нашій країні дошкільні установи не для здорових дітей, а для тих, «кого нікуди подіти» або «набрид (ла), нехай іде в садок з кашлем і соплями, там«усі діти такі ».
Крім того, бажано ввести карантин у групі на 7 днів від моменту останнього випадку захворювання на ГРЗ. Це теж нереальний спосіб і сади і школи його не виконують.
Карантинні заходи,що були введені в Україні та інших країнах світу навесні 2020 ,значно,майже до нуля, знизили захворюваність дітей на гострі респіраторні захворювання.

Дизпозиційна профілактика ГРВІ та грипу у дітей

Дизпозиційна профілактика гострих респіраторних вірусних інфекцій та грипу— комплекс заходів для підвищення опірності захворюванню. До них відносяться:

  • загартовування;
  • збалансоване вітамінізоване харчування;
  • достатнє перебування на свіжому повітрі та активний спосіб життя.

Специфічна профілактика ГРВІ та грипу у дітей

Специфічна профілактика — це вакцинація. Збудників гострих респіраторних захворювань сила-силенна, але вакцини для їх попередження в стадії розробки.

Вакцинація від грипу для дітей та її застосування

Вакцина від грипу — доступний засіб для профілактики захворювання. Грип у дитини, його симптоми, лікування і профілактика часто недооценюють в суспільстві.

Вакцинація є важливим інструментом в боротьбі з грипом:

  • зменшує ризик захворіти на грип і заразити оточуючих;
  • зменшує ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті.

Коли потрібно робити щеплення від грипу дитині

Оптимальний час для вакцинації проти грипу — напередодні передбачуваного сезону початку епідемії, тобто в жовтні-листопаді.

Де можна купити вакцину від грипу в м. Шостка?

У кабінеті «Дитячий лiкар» за адресою м.Шостка, вул. Короленка, 39 можна отримати професійну консультацію і огляд з призначенням лікування дитячого лікаря педіатра, задати питання щодо профілактики дитячих захворювань та щеплень від грипу.

Гречаниченко Олена Андріївна допоможе вам скласти індивідуальний графік вакцинації для вашої дитини.

Будьте здорові!