Інгаляції дітям через небулайзер, питання та відповіді

Коли потрібно робити інгаляції через небулайзер, які існують різновиди інгаляторів, якими розчинами можна робити інгаляції? Ми дамо відповіді в статті.

Призначення діткам інгаляції через небулайзер викликає у батьків безліч питань. У нашій статті ми відповімо на найчастіші запитання.

Що таке небулайзер?

Це пристосування для інгаляційної терапії захворювань нижніх дихальних шляхів. На жаль, багато хто не обтяжують себе читанням інструкцій по експлуатації небулайзера, що веде до неефективності процедури, а іноді -до погіршення стану дитини.

Різновиди небулайзерів та їх відмінності

Сучасні небулайзери бувають компресорні, ультразвукові та мембранні.

Ультразвукові небулайзери

До переваг ультразвукових апаратів відноситься низьких рівень шуму. Але не всім сім’ям доступний спектр ліків для використання в ультразвуковому небулайзері, їх список вкрай небагатий. Наприклад, в такому апараті можна застосовувати інгаляційні глюкокортикоїди (гормони), які потрібні при обструктивних станах у дітей і при бронхіальній астмі.

Компресорні небулайзери

Компресорні небулайзери доступні майже у всіх аптеках, їх вартість залежить від виробника і дизайну. Знайти підходящий варіант за ціною може кожна родина. Малюки віддають перевагу яскравим апарати у вигляді улюблених мультперсонажей, що значно збільшує шанси на якісну інгаляцію без істерик і сліз. Рівень шуму від роботи компресорних небулайзерів може налякати малюка.

Мембранні небулайзери

Мембранні небулайзери або MESH-небулайзери (меш-небулайзери) — це нові сучасні апарати для інгаляцій. Отримали свою назву через принцип роботи, розпорошення препарату через спеціальну мембрану, вібруючу пластину. Мембрана складається з великої кількості мікроскопічних отворів, саме через них пропускається розчин для інгаляцій і утворюється пара, який ми вдихаємо. Дані небулайзери можуть бути досить маленьких розмірів, аж до кишенькових. Низький рівень шуму і компактність роблять їх все більше і більше затребуваними у покупців.

Які питання часто хвилюють дбайливих батьків?

Як використовувати небулайзер в домашніх умовах?

Основні правила в використанні небулайзера для інгаляцій. Питання і відповіді дитячого лікаря.

Дихати через маску або мундштук?

Інгаляція за допомогою маски забезпечує лікувальний ефект у малюків до 3-4 років. При цьому маска повинна щільно прилягати до обличчя. У старших дітей рекомендується використовувати мундштук, тому що ніс це наш природний фільтр, і на слизовій носа залишається частина ліків.

Інгаляції через небулайзер дітям уві сні

небулайзер детям

Чи можна робити інгаляцію, коли дитина спить? Так можна. Інгаляції малюкам через маску уві сні доводиться робити, якщо дитина категорично відмовляється від неї під час неспання.

Який розчинник використовувати для розведення ліків для небулайзера?

За сучасними міжнародними рекомендаціями розчин для інгаляції через небулайзер повинен бути фізіологічним (фізіологічний розчин = 0,9% -ний розчин NaCl) і стерильний.

Чи можна робити інгаляцію з мінеральною водою?

Не існує стерильною мінеральної води. Крім того, вуглекислий газ в її складі може посилити гіпоксію (брак кисню) в тканинах організму.

Чи можна використовувати небулайзер для профілактики ГРЗ у дітей?

Ні і ще раз ні. Інгаляції не належать до способів профілактики респіраторних вірисних інфекцій та грипу у дітей та дорослих.

Чи дозволяється дихати через небулайзер розчинами антибіотиків?

Так можна. АЛЕ! Тільки дітям з муковісцидозом і бронхоектазами. При бронхіті і запаленні легенів це метод не використовують.

Як довго можна дихати через небулайзер?

Якщо розчин приготовлений правильно, його об’єм не більше 5 мл. Дихати треба весь час, поки видно «хмарку» аерозолю. Зазвичай вся процедура інгаляції займає 7-10 хвилин.

Чи можна дихати через небулайзер будь-якими розчинами, суспензіями і відварами трав?

Трави застосовувати для інгаляцій через небулайзер категорично не можна. Для ефективного лікування підходять тільки спеціальні розчини для інгаляцій через небулайзер (див.інструкцію до препаратів).

Як довго можна зберігати відкриту небулу від розчину для інгаляції?

Термін зберігання відкритої небули становить 12 годин. Потім є ризик інфікування розчину.

Які препарати можна змішувати для інгаляції через небулайзер?

Можна змішувати не більше 2 ліків в одній інгаляції, при цьому їх сумісність повинна бути вказана в інструкції. Якщо призначено більше препаратів, то інгаляції слід робити окремо.

При високій температурі тіла у дитини можна робити інгаляцію через небулайзер, чи ні?

У дітей з лихоманкою і підвищеною температурою тіла спочатку необхідно дати жарознижуючі препарати, і тільки при зниженні температури і необхідності інгаляції (наприклад, ларинготрахеїт або бронхообструкції) можна робити інгаляцію. Чіткі показники температури тіла не прописані в протипоказання до небулайзерної терапії.

Коли не можна робити інгаляції дітям?

Протипоказання до інгаляцій через небулайзер у дітей:

  • при легеневій кровотечі;
  • при емфіземи легенів;
  • при серцевої аритмії і важкої серцевої недостатності;
  • висока температура.

Отже, придбання небулайзера — вибір кожної сім’ї. Експерименти з розчинами для інгаляцій у дітей неприпустимі. Необхідне лікування призначає тільки лікар.

Лікувальні процедури з небулайзером

Де можна зробити інгаляцію небулайзером дитині в м.Шостка

ингаляция через небулайзер детям

Що робити, якщо у вас вдома немає небулайзера, а вам призначені інгаляції?

Якщо у вас вдома немає власного небулайзера — не біда. Ви можете зробити лікувальні процедури вашій дитині у нас в кабінеті «Дитячий лікар» м. Шостка, вул. Короленка, 39.
Попередній запис за тел. +38 (066) 891-95-94

А які питання по використанню небулайзера при лікуванні дітей залишилися у вас?

Їх можна задати при зустрічі на прийомі у педіатра за попереднім записом за телефоном 0668919594 або пишіть нам у формі зворотного зв’язку на сторінці контакти. Відповідь буде відправлена на вашу електронну пошту.