Які довідки потрібні для вступу в дитячий садок і школу в Україні?

24.08.2021Edit “Які Довідки Потрібні Для Надходження У Дитячий Садок І Школу В Україні?”
Які довідки потрібні для вступу в дитячий садок і школу в Україні? Все більше батьків задають питання:

яку довідку потрібно взяти у педіатра для надходження дитини в школу або дитячий сад?

Відповідно до роз’яснень Міністерства охорони здоров’я України, для оформлення дитини в дитячий сад або надходження в школу потрібно надати такі медичні довідки:

Довідки для надходження в дитячий сад

Для відвідування дитячого садка потрібна довідка від лікаря, з яким укладено декларація.

Для відвідування закладу дошкільної освіти батькам потрібно надати довідку із запевненням факту, що дитина здорова. Таку довідку випише ваш лікуючий лікар-педіатр або сімейний лікар закладу охорони здоров’я, в якому спостерігається дитина.

У довідці для дитячого садка лікар повинен вказати наступні дані:

  • прізвище, ім’я, по батькові дитини;дату народження;
  • місце проживання;
  • інформацію про стан здоров’я дитини і можливість відвідин ним закладу дошкільної освіти.

Якщо дитина має якесь захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, в цій довідці може бути зроблений відповідний запис.
Якщо батьки чи законні представники вирішать не вказувати в довідці діагноз дитини, то лікар відзначає застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру.
Відповідно, медичні працівники закладів дошкільної освіти отримуючи довідку від вашого лікаря можуть володіти всією необхідною інформацією про стан здоров’я дитини.

Зверніть увагу, що для дітей до 6 років, які йдуть в дитячий сад, не потрібна довідка № 086-1 / о або будь-який інший форми.

Медична довідка для відвідування школи, в тому числі в 1 клас

Перед вступом до школи дитина повинна пройти профілактичний огляд педіатра та профільних фахівців (дитячий хірург, ортопед-травматолог, стоматолог, офтальмолог та інші за показаннями) згідно Наказу МОЗ №683 від 16.08.2010 р
Після медогляду для вступу до школи видається для вашої дитини Форма № 0 086-1 / о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».

Якщо дитина має якесь захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, в цій довідці може бути зроблений відповідний запис. Відповідно, медичні працівники шкільних навчальних закладів можуть отримати всю необхідну інформацію про стан здоров’я дитини.

Щорічний медичний огляд згідно з чинним законодавством України

Дитина проходить щорічний медичний огляд один раз на рік в такі терміни: за місяць до дня народження і протягом місяця після дня народження.

Це дозволить батькам планувати і проходити медичний огляд максимально зручно. Оформлення довідок ви можете зробити у педіатра або сімейного лікаря.

Яких фахівців вам потрібно пройти на щорічному огляді, вирішує ваш лікар, з яким укладена декларація, керуючись Наказом МОЗ №683 від 16.08.2010 р Діти у віці 7, 8, 9, 10, 12 і 13 років раз на рік відвідують педіатра ( або сімейного лікаря), а також інших спеціалістів за показаннями.

Щорічний огляд дітей в 11 років

У 11 років обов’язкова консультація дитячого хірурга, ортопеда-травматолога, стоматолога, офтальмолога та інших лікарів за показаннями.

Огляд підлітків у віці 14-15 років

Для підлітків 14 і 15 років потрібна флюорографія і огляд стоматолога, дитячого хірурга і ендокринолога обов’язково, (психолога та гінеколога підліткового віку за показаннями).

Огляд підлітків у віці 16-17 років

У 16 та17 років крім педіатра або сімейного лікаря потрібен огляд стоматолога і флюорографія.

Згідно з листом-роз’ясненням МОЗ, інших довідок, крім зазначених вище, установи дошкільної і шкільної освіти не мають права вимагати.

Довідка в школу або дитячий сад про профілактичні щеплення

Всю інформацію про проведення вакцинації або ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі або медсестри фіксують в «Карту профілактичних щеплень» (форма № 063 / о). Цю форму ведуть в амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення вашій дитині, яка фіксується у формі № 063 / о, дозволяє медичним працівникам освітніх установ бути ознайомленими з наявністю або відсутністю щеплень у конкретної дитини.

Що робити, якщо у дитини перед школою немає усіх щеплень?

Якщо вам потрібно оформити дитину в садок або в школу, а у вас не зроблені всі обов’язкові щеплення, в кабінеті приватного педіатра Гречаніченко Е.А. «Дитячий лікар» за адресою м Шостка, вул. Короленка, 39 лікар складе для вас індивідуальний графік вакцинації.