Інфекційний мононуклеоз у дітей

Інфекційний мононуклеоз у дітей — це гостре інфекційне захворювання з лихоманкою, збільшенням лімфатичних вузлів, печінки і селезінки.
Завдяки інтернету і «сарафанному радіо» про це захворювання чули багато людей. Збудник мононуклеозу— вірус Епштейна-Барр з роду герпесвірусів, який одного разу потрапивши в організм людини, залишається назавжди.

Як дитина може захворіти на мононклеоз?

Шлях передачі збудника повітряно-крапельний і контактно-побутовий, через слину при поцілунках, від вагітної до плоду.
Захворювання частіше зустрічається у малюків від 3 років і підлітків. Від моменту зустрічі з вірусом до появи симптомів проходить від 1 до 3 тижнів.

Симптоми інфекційного мононуклеозу

  • Початок інфекційного мононуклеозу гострий, підвищується температура тіла, погіршується загальне самопочуття.
  • Швидко утруднюється носове дихання, дитина починає гугнявити, хропіти уві сні. При цьому слизу з носа дуже мало.
  • Характарна ангіна: біль в горлі, нальоти на мигдалинах.
  • Збільшення лімфовузлів виникає частіше підщелепних, шийних і помітно неозброєним оком.

Як діагностувати мононуклеоз?

Діагноз встановлюється на підставі клінічної картини і змін в крові :під дією вірусу перебудовуються процеси кровотворення і з’являються атипові мононуклеари. При УЗД органів черевної порожнини виявляють збільшення печінки і селезінки.
У діток з хорошим імунітетом інфекційний мононуклеоз протікає без ускладнень. Лімфовузли зменшуються через 3-4 тижні, поступово відновлюється працездатність і повертається активність.

Лікування інфекційного мононуклеозу у дітей

Лікування типової форми інфекційного мононуклеозу середнього ступеня тяжкості можливо дома, але обов’язково під контролем лікаря. Антибіотики інколи необхідні для санації горла (при цьому після ампіциліну і аналогів з’являється дрібно-точковий висип). При високій температурі у дитини застосовуються жарознижуючі.
Обов’язкова умова — обмеження фізичного навантаження і достатній питний режим.

Пам’ятка батькам при інфекційному мононуклеозі:

  • вірус Епштейна-Барр циркулює серед нашого населення і зустрітися з ним є шанс у всіх від малого до великого: в магазині, в гостях, в дитячому і дорослому колективі;
  • обмеження фізичного навантаження до 2 місяців дуже важливо, тому що одне з найбільш грізних наслідків мононуклеозу — це розрив збільшеної селезінки;
  • дитина, яка перенесла інфекційний мононуклеоз, швидко втомлюється, легко заражається на гострі респіраторні захворювання наступні півроку після хвороби.

Консультація педіатра в м Шостка з питань діагностування інфекційного мононуклеозу

У кабінеті «Дитячий лікар» за адресою м Шостка вул. Короленка, 39 я консультую діток з підозрою на інфекційний мононуклеоз, призначаю необхідне обстеження та лікування. Прийом здійснюється за попереднім записом за телефоном 0668919594

Будьте здорові!