Герпетична інфекція у дітей

Герпетична інфекція у дітей (герпес) — поняття, що об’єднує групу хвороб, викликаних тим або іншим різновидом вірусу герпесу. Зараз відомо більше 15 типів вірусу, які є причиною хвороби у людини.

Наприклад, вітряна віспа, інфекційний мононуклеоз, раптова екзантема і всім відома «лихоманка» на губах.

Сьогодні поговоримо про «лихоманку», причина якої — активність вірусів простого герпесу 1 і 2 типу. Відомо, що цим вірусом заражено до 90% населення планети. Але далеко не всі хворіють. Чому так?

Зараження вірусом герпесу у дітей

Вірус простого герпесу циркулює в людській популяції цілий рік. Зараження дитини відбувається повітряно-крапельним, контактним, статевим шляхами. Можлива передача вірусу герпесу від вагітної плоду або при пологах (найнебезпечніший і несприятливий варіант).

Потрапивши в організм людини, віруси роду герпес НАЗАВЖДИ в ньому залишаються, лікування дозволяє знизити їх активність, але не знищити.

Афтозний стоматит у дітей

Зазвичай перше зараження вірусом герпесу відбувається у дітей до 3 років життя. При цьому, перший епізод герпетичної інфекції протікає у вигляді гострого афтозного стоматиту.

Які симптоми афтозного стоматиту у дитини?

  • різке підвищення температури тіла до 39-40 градусів;
  • відмова від їжі, млявість, дратівливість;
  • на слизовій оболонці губ, ясен, щік, на язику з’являються афти — це болючі ерозії з біло-сірим нальотом і почервонінням навколо;
  • загальний стан буває мало порушений, але у деяких малюків через відмову від пиття швидко розвивається зневоднення. Такі дітки потребують госпіталізації.

Як правило, через 5-7 днів дитина одужує. АЛЕ! Вірус герпесу «ховається» в організмі і залишається там назавжди.

Неактивний вірус герпесу

Неактивний вірус не потребує лікування. Він чекає відповідних умов: стрес, переохолодження, перевтома, нестача вітамінів, інфекційна хвороба. І тоді вірус простого герпесу 1 або 2 типу «прокидається».

Герпетична «лихоманка» на губах, роті у дітей

З’являються сверблячі пухирці з мутним вмістом і почервонінням навколо. Найчастіше – на червоній облямівці губ, крилах носа або на слизовій статевих органів. Везикули підсихають з утворенням кірочок. Лікування протигерпетичними препаратами прискорює одужання.

Профілактика герпетичної інфекції у дітей

У деяких дітей така реактивація вірусу простого герпесу відбувається рідше, у когось частіше. Величезне значення має стан імунітету, спосіб життя, характер харчування і наявність інших хвороб. І якщо герпетична «лихоманка» турбує частіше 2-3 разів на рік, дитина потребує консультації фахівця.
Батьки повинні знати, що герпетична інфекція може викликати ураження очей, запалення легенів і навіть енцефаліт з тяжкими наслідками.
Давно розроблені ефективні протигерпетичні препарати. Але в якому вигляді (мазь, таблетки або внутрішньовенно), коли, скільки і як довго-вирішує лікар.

Консультація дитячого інфекціоніста в м.Шостка з приводу лікування герпесу у дітей

При підозрі на герпетичну інфекцію, ви можете отримати консультацію дитячого інфекціоніста в приватному кабінеті «Дитячий лiкар» в м. Шостка на вул.Короленка, 39.

Якщо ви проживати в Кролевці, Шостці, Ямполі, Дружбі, Новгоро-Сіверському, селах Сумської області і вам потрібен огляд дитячого інфекціоніста, приїжджайте на прийом. Графік прийому лікаря ви можете уточнити, зателефонувавши за телефоном на сайті.

Будьте здорові!