Ацетонемічний синдром у дітей

Наразі мало хто не чув про ацетонемічний синдром (ацетон) у дітей. Але що саме називають ацетонемічним синдромом, які прояви захворювання та як допомогти дитині, якщо ви виявили ацетон, ми розберемо детально у статті.

Що таке ацетонемічний синдром (ацетон)?

Це стан, який супроводжується накопиченням у крові кетонових тіл, внаслідок чого погіршується самопочуття та з’являються симптоми інтоксикації:

Чому підвищується ацетон?

Ацетонемічний синдром у дітей може виникати як самостійно внаслідок переїдання, вживання «важкої» або неякісної їжі. У дітей молодшого віку ацетонемічний синдром часто з’являеться на фоні іншого захворювання з високою температурою як прояв неспецифічної інтоксикації.

Як ацетонемічний синдром (ацетон) впливає на стан здоров’я дитини?

Анатомо-фізіологічні особливості будь-якої дитини супроводжуються незрілістю органів травлення та ферментів. Через підвищену потребу в енергії та інтенсивний обмін речовин у дітей виникають неадекватні реакції організму на звичайні зовнішні подразники, як то зміни в раціоні харчування, психоемоційному фоні, при гострих респіраторних захворюваннях, інших дитячих захворюваннях тощо.

Як діагностувати ацетонемічний синдром?

Тест на ацетон фото

Як виявити, що у вашого малюка саме підвищений ацетон?

Деякі досвідчені батьки проводять діагностику «на нюх». Але достовірним показником наявності саме ацетонемічного синдрому являється тест на наявність у сечі кетонових тіл. Такий тест можна придбати в будь-якій аптеці.

Тест на ацетон

Аналіз сечі на ацетон ви можете зробити вдома або в медичному закладі будь-якого рівня та отримати результат протягом 7-10 хвилин. Тест на ацетон представлений у вигляді тест-смужок, які з одного боку вкриті спеціальним реагентом для виявлення кетонових тіл. Потрібно занурити тест-смужку у свіжезібрану сечу до відмітки, почекати декілька хвилин та дізнатися результат.

Що робити, якщо в сечі дитини виявлено ацетон?

Ознаки наявності ацетону в сечі

Якщо хоча б одна з ознак має місце, рекомендуємо ОБОВЯЗКОВО звернутися за медичною допомогою до лікаря.

  1. багаторазове блювання
  2. дитина млява
  3. дитина почала лихоманити
  4. сильний біль у животі
  5. зневоднення
  6. частий рідкий стілець.

Допомога дитині при ацетоні в домашніх умовах

У разі, коли на погляд батьків, вони контролюють ситуацію, ваші основні дії повинни бути направлені на:

  • забезпечення достатнього режиму пиття для того, щоб ацетон вимився з сечею через нирки;
  • тимчасове дотримання дієти, щоб не синтезувалися нові кетонові тіла.

Режим пиття при ацетоні

Як пити і що саме пити, якщо у вашої дитини виявлено ацетонемічний синдром? Треба поїти дитину невеликими об’ємами по 10 мл-15мл рідини кожні 15-20 хвилин.

Що пити при ацетоні?

Пити солодкий узвар, чай або навіть звичайну воду. У деяких рекомендаціях можна прочитати про Боржомі, регідрон та інші розчини електролітів, що солоні на смак. Якщо дитині солоні розчини не подобаються, нехай п’є звичайну воду, це буде набагато краще аніж нічого.

Не можна при ацетонемічному синдромі молоко та концентровані соки та компоти.

Скільки пити рідини?

Об’єм пиття залежить від віку та ваги дитини. Зазвичай для дітей молодшого віку — до 1 літру рідини на добу, для старших дітей — до 1,5-2,0 літри за добу.

Що їсти при ацетоні

Дітям при ацетоні можна вживати в їжу печиво галетне, бублики, ванільні сухарики, каші та супи на овочевому відварі.
Вживання «пустої», пісної їжі без жирного, солоного, копченого, без м’ясних бульйонів, соусів , солодощів, шоколаду та пиріжків значно прискорює процес одужання.

Як довго дотримуватися дієти при ацетоні?

Доки зберігається ацетон в аналізі сечі, ви слідкуєте за режимом харчування та пиття дитини, дотримуєтеся дієти.
Прийде день, і тест на ацетон виявиться негативним.

Після зникнення кетонових тіл у сечі, ви поступово розширюєте раціон харчування. Для того, щоб процес одужання пройшов скоріше, ви додаєте по 1 продукту в день з тих блюд, що дитина їла до захворювання.

 

Смачного, будьте здорові!